Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   

Чебикін Олексій Якович - доктор психологічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України

Здобутки в науково-педагогічній та організаційно-управлінській роботі академіка Олексія Чебикіна неодноразово відмічалися численними нагородами, подяками та дипломами в межах вітчизняного та світового наукового простору, серед яких - ордени «За заслуги» II та III ступенів, нагрудний знак «Петро Могила», медалі «Ушинський К. Д.», «Григорій Сковорода», «Володимир Мономах», почесні грамоти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, регіональних влад та інші.

Він також нагороджувався відзнаками рейтингу популярності «Народне визнання»: у 2010 р. – за розвиток науки в Південному регіоні, у 2011 р. – за вагомий внесок у розвиток науки,  у 2012 р. – керівник року, у 2013 р. – ректор року. У 2015 році увійшов до рейтингу "100 впливових одеситів" за версією Південноукраїнського медіахолдингу.

Викладає навчальний курс "Методика викладання психології у вищій школі". 

Основним напрямком наукових досліджень є проблематика емоційної регуляції діяльності, що сформувала відому як в нашій країні, так і за її межами, наукову школу Олексія Чебикіна.

Основні наукові здобутки школи: концепція про детермінуючі фактори емоційної стійкості людини та умови її формування; концептуальна модель емоційної регуляції пізнавальної діяльності, концепція емоційної зрілості особистості, концепція сучасного вчителя та інші.

Результати досліджень пройшли апробацію на 120 міжнародних конгресах, з’їздах, конференціях, у понад 600 наукових працях, у тому числі 26 монографіях, 14 науково-тематичних збірниках, 20 посібниках і розробках для науковців, викладачів, студентів, батьків, 18 навчальних планах та програмах для підготовки психологів, 400 статтях та доповідях, частина з яких надрукована у виданнях Австрії, Бельгії, Франції, Німеччини, Іспанії, США тощо. Впровадження численних психологічних розробок (технологій) у практику педагогічної, інженерної та військової діяльності принесли соціальний та економічний ефект на сотні тисяч гривень.

У межах наукової школи ним підготовлено майже 60 аспірантів та докторантів.

Телефон: +38 (048) 723-40-98
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Skype: Chebykin-Aleksej

chebykin