Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   

Меленчук Наталя Іванівна – кандидат психологічних наук, викладач кафедри загальної та диференціальної психології

Член УСП (Українська Спілка Психологів / Психотерапевтів), член Асоціації політичних психологів України

 melenchuk55555

Освіта:

- Одеська національна юридична академія (2003-2008 рр.), спеціальність «Правознавство», диплом магістра з відзнакою (денне відділення).

- Навчання на факультеті післядипломної освіти та роботи з іноземними громадянами,відділенні перепідготовки кадрів зі спеціальності «Психологія» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (2011-2012), спеціальність «Психолог», диплом спеціаліста з відзнакою (денне відділення).

- Магістратура в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2012-2013), спеціальність «Психологія», диплом магістра з відзнакою (денне відділення).

- Навчання в аспірантурі в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» (2013-2016).

- 12.11.2016 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.053.03в Державному закладі «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» відбувся захист кандидатської дисертації «Психологічні чинники схильності особистості до авантюрної поведінки» за спеціальністю 19.00.01 – загальна психологія, історія психології; науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент Санніков Олександр Ілліч.

- Навчання в Одеському Психоаналітичному Інституті (2012-2015 р.).

- На базі Арт-терапевтичної асоціації пройшла практичний курс «Арт-терапевтична майстерня» (2013 р.).  

- На базі УСП пройшла спеціалізацію з пропедевтіки психіатрії (2016 р.).

- На даний час приймаю участь в проекті УСП «Психотерапія дітей, підлітків та їх батьків».

Викладання дисциплін. Психодіагностика та методи психологічної допомоги (магістратура); Психологія розвитку особистості (магістратура); Загальна та дитяча психологія (бакалавр); Психологія (бакалавр).

 За науковою проблематикою опубліковано понад 30 наукових робіт.

 Кредо: Все, що мені потрібно, відбувається зі мною в найпотрібніший і сприятливий для мене час.

Які книги (праці) з психології Ви вважаєте найважливішими і необхідними? Для мене психологія почалася з книги Дейла Карнегі «Як завоювати друзів». Рекомендувала б для прочитання книги З. Фрейда, К.Г. Юнга, Е. Фрома, С.Л. Рубінштейна, Л.С. Виготського, І. Ялома, Ненсі Мак-Вільямс, Е. Еріксона, Дж. Боулбі, Ю. Гіпенрейтер, Л. Петрановської тощо.

Чому ви обрали цю професію? Ця професія стала другою в моєму житті. І з’явилась в ньому несподівано і зовсім незаплановано. Мені допомогли випадковість і інтуїція.

Чи є люди (фігури), які вплинули на Ваш вибір професії (або шлях в ній)? Самий великий і суттєвий вплив на мій вибір здійснила професор, доктор психологічних наук, Ольга Павлівна Саннікова.

Найголовніше, що Ви хотіли б донести до студента або будь-якої людини, яка осягає психологію? Психологічні знання сьогодні є безцінними й дуже актуальними. Вони потрібні абсолютно кожній людині. Психологія потребує навчання кожен день упродовж всього життя.

Чи є у вашому розумінні «чарівні» слова, які завжди можна і потрібно говорити будь-якій людині, що потребує психологічної допомоги?

Про ці слова слід пам’ятати завжди і кожному: «Вір в себе!»;«Люби себе!»;«Цінуй себе!»

Чим Ви найбільше пишаєтеся? Тим, що незважаючи на усі перепони, я захистила свою кандидатську дисертацію, народила довгоочікувану доньку і стала викладачем на кафедрі загальної та диференціальної психології.