Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   

Пивоварчик Ірина Михайлівнакандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії та методики практичної психології

Кредо – «Життя там, де фокус нашої уваги»!

У 1998 році закінчила загальноосвітню школу №23 та вступила до Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. У 2002 році отримала базову вищу освіту за напрямом підготовки «Психологія», в 2003 році – повну вищу освіту за спеціальністю «Психологія» та отримала кваліфікацію магістра психології, викладача психології. У 2006 році захистила дисертацію за спеціальністю 19.00.01 – загальна психологія, історія психології, на тему «Історія становлення психологічних наукових шкіл на півдні України (ХІХ-ХХ ст.)». З 2015 року - доцент кафедри теорії та методики практичної психології. 

В межах професійної спеціалізації отримала додаткові сертифікати з арт-терапії, пісочної терапії, перинатальної психології, травмотерапії (EMDR). Член «Арт-терапевтичної Асоціації» (АТА 079), психолог Волонтерської Психологічної Служби (м.Одеса).

Які книги (праці) з психології Ви вважаєте найважливішими і необхідними? Особисто для мене свідомо психологія розкрилась через роботи Віктора Франкла, Ірвина Ялома, Джеймса Бьюдженталя, Ємі ван Дорцен, Девіда Селані, Матіаса Хірша та ін. Якщо говорити про прикладний аспект психології, не можна не згадати Ю. Гіппенрейтер, О. І. Копитіна, Т. Д. Зінкевич-Євстигнєєву, О. Тараріну, Р. Ткач, Д. Соколова тощо.

Чому ви вибрали цю професію? Насправді я не обирала професію, я вступила до вишу, намагаючись задовольнити свої пізнавальні інтереси стосовно того, що таке людина, що її спонукає діяти певним чином, чи є межа людського духу та можливостей, і цей перелік питань збільшується з кожним наступним питанням…

Найголовніше, що Ви хотіли б донести до студента або будь-якої людини, яка осягає психологію? «Почни з себе!» Психологія – це не набір теорем та аксіом, що можуть бути застосовані до кожного, - це складна, завжди індивідуальна історія кожної людини з особливою життєвою лінією, обставинами та чинниками, а також діючими персонажами. Тільки через покрокове розуміння власного Я, власного життя, власних можливостей та обмежень, через особисту терапію, ми можемо наближатися до пізнання іншого та допомоги йому.

Чи є у вашому розумінні «чарівні» слова, які завжди можна і потрібно говорити будь-якій людині, що потребує психологічної допомоги? Важко знайти універсальні «чарівні слова», іноді важливіше бути поряд, хоча це не виключає доцільності висловити свою підтримку - «я поряд з тобою», «так, … в житті так теж може бути». Ну, а для близьких, я вважаю, універсальні слова, на всі випадки, - «я люблю тебе»

Який, зовсім не типовий для вас, вчинок Ви коли-небудь робили? Останнім часом я намагаюся хоча б раз на рік пробувати робити щось нове для себе. Серед останніх досягнень – рафтінг та зіплайн.

На який вік ви себе відчуваєте зараз, і чому? Ніколи не пам’ятаю свого віку. Завжди доводиться вираховувати. Але якщо про відчуття, то, мабуть, 20-25.

Чи є люди, особистості (фігури), які викликають у ваc особливі відчуттся захвату? Непідробний пієтет у мене викликають люди, які володіють декількома мовами, а також лікарі. Проте, завжди глибоку вдячність я відчуваю до багатьохлюдей,яких мені подарувала доля і які для мене особисто –Вчителі з Великої літери, що відкривали для мені нові межіі життя.

Які Ваші найсильніші якості? Відповідальність, пунктуальність

Які навички ви б хотіли засвоїти і чому? Завжди мріяла навчитися кататися на ковзанах … Мабуть, це ще один, наступний той самий нехарактерний вчинок?

У чому секрет Вашого успіху, на Ваш погляд? Кожен прожитий день – це інвестиція у майбутнє.

Чого б Ви ніколи не зробили в житті? Не зайшла б у воду з крокодилами

Які поради Ви можете дати новачкам (співробітникам, читачам)? Не відмовляйте собі у можливості прожите власне життя. У нас немає чернетки, щоб його проживати потім начисто.

Pivovarchik portret glavn

Pivovarchik3

Pivovarchik4

Pivovarchik Irina