Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   

Сьогодення України потребує сили, єдності та стійкості, тому наразі надзвичайно важливо не панікувати й акумулювати сили для підтримки родини та країни. 20 березня 2022 року соціально-гуманітарним факультетом Університету Ушинського й Освітнім науково-інформаційним та культурним центром Держави Ізраїль було організовано відкритий просвітницько-практичний захід на платформі ZOOM. Професор Арієльського університету, PhD із психології Ефраім Сем’юель Гроссмана (Dr. Ephraim Samuel Grossman) провів лекцію на тему: «Перша допомога при стресових ситуаціях». На зустрічі були присутні викладачі, аспіранти, здобувачі спеціальності "Психологія".

На вісімдесят другому році життя перестало битися серце колишньої завідувачки кафедри теорії та методики практичної психології Ірини Олексіївни Меліхової.
Ірини Олексіївни була серед тих, хто закладав основи підготовки сучасних українських фахівців психологів. Вона понад півстоліття присвятила роботі в нашому університеті, пройшовши путь від лаборантки до завідувачки кафедри, приват-професора кафедри теорії і методики практичної психології ПНПУ ім. К. Д. Ушинського. За 10 років завідування було розширено склад кафедри, сюди прийшли такі молоді талановиті вчені як О. П. Саннікова, С. М. Симоненко, О. Я. Чебикін та інші. Велика заслуга Ірини Олексіївни в розширенні кола наукових зав’язків, бо вона співпрацювала, як науковець, з київським Інститутом психології України, з московською лабораторією «Психології підлітка та юнацтва», яку очолював професор Д. Й. Фельдштейн.
Для широкого кола колег Меліхова І. О. була дуже товариська, чуйна та доброзичлива людина, що мала багато друзів та прихильників. За період роботи виконувала ряд громадських доручень, зокрема, самовіддано працювала деканом факультету «громадських професій». З 1990 р. працювала за сумісництвом в ОДУ ім. І. І. Мечникова, в інституті Вдосконалення вчителів, викладала у двох приватних інститутах, працювала психологом у школах «Інтелект», ЗШ № 26 м. Одеси. 10 років керувала секцією Малої Академії Наук. Керувала роботою аспірантів.
Важко перелічити всіх, хто вважають за честь називати Ірину Олексіївну своїм учителем, для яких вона була і залишиться взірцем академічної доброчесності та безкомпромісності, виключно принциповою та порядною людиною, інтелігентом з великої літери. Пам’ять про цю щедру душею жінку і блискучого науковця довго житиме в наших серцях її колег та учнів.

09 листопада 2021 року для студентів 4 курсу спеціальності 053 Психологія соціально-гуманітарного факультету Університету Ушинського була проведена бінарна онлайн лекція з навчальної дисципліни «Сімейне консультування». Ініціатором бінарної лекції виступила кандидат психологічних наук, доцент кафедри теорії та методики практичної психології Цибух Л. М.

Гостьовим лектором було запрошено керівника психологічної студії "Кристалл", практичного психолога, арт-терапевта Цисар Олену Захаріївну. Під час лекції, Цисар О.З. було розказано студентам 4 курсу про особливості дитячо-батьківської складової сімейного консультування. Лекція викликала зацікавлення серед студентів, особливо питання, присвячені дитячо-батьківському консультуванню, пов’язаному із подоланням стресових станів.

25.10.21 в гості до ПОМ "Скріпка" завітала психолог, ведуча проекту, що є частиною міжнародної програми AVP International - Альтернативи насильству в Україні (AVP Ukraine)- соціальний працівник Наталия Слепченко. Поговорили про роботу соціально-психологічної служби школи в цілому, й про напрям профорієнтації зокрема. На практиці ознйомилися з методикою профорієнтації «Карта интересов» А.Е. Голомштока , автора відомого посібника «Выбор профессии и воспитание личности школьника».
Розглянули декілька цікавих моментів з проблем психологічної фасилітації. Зупинилися на особливостях педагогічної фасилітації. Пройшли апробацію специфічні прийоми з педагогічної діяльності вчителя, які мають за мету допомагати дитині в усвідомленні себе як самоцінності, підтримувати прагнення до саморозвитку, самореалізації. Сподобалися техніки: долоньки та коктейль задоволення)…
Це було цікаво, корисно і дуже відверто! Ви справжній майстер своєї справи!

FB IMG 1635186425266

19 жовтня 2021 року для здобувачів спеціальності 053 «Психологія» соціально-гуманітарного факультету Університету Ушинського була проведена бінарна онлайн лекція з навчальної дисципліни «Психологічна експертиза». Ініціатором бінарної лекції виступила кандидат психологічних наук, доцент кафедри теорії та методики практичної психології Цибух Л. М.

Гостьовим лектором було запрошено завідувачку відділом психологічних та інших досліджень Одеського науково-дослідного інституту наукових експертиз, кандидата психологічних наук, судового експерта Журавльову Маргариту Олегівну. Під час лекції, Журавльовою М.О було розказано студентам 4 курсу про особливості проведення судово-психологічної експертизи та написання експертного висновку. Після проведення лекції, Маргарита Олегівна відповіла на запитання студентів відносно специфіки застосування діагностичного апарату в судово-психологічній експертизі та можливості написання експертиз практичними психологами.

На лекції також була присутня гарант ОПП «Психологія» кандидат психологічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії та методики практичної психології Пивоварчик І. М.

 

 

14 жовтня Україна відзначає одразу три свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, а також День захисників та захисниць України. Цього дня вшановуємо пам'ять українських воїнів від козацьких часів і до сьогодення.

Нехай ваша домівка буде осяяна світлом, у родині панує мир, а радість наповнює ваші серця. 
Будьте щасливі та здорові, а Бог нехай у цьому допомагає!
 

Професія викладача важлива,
Вона цікава, клопітка.
Наука — це велика сила.
Робота ця щоденна і важка.
Зі святом маєм честь вітати!
Бажати вам досягнень і вершин,
І щоб завжди хороший настрій мати,
І в колективі радісних хвилин.
Щоб ви пишалися студентами своїми,
Щоб ви ніколи не жаліли сил,
Ішли вперед, на благо України,
Даючи настанови і життєвих сил.
Зі святом!!!!!

 osvita

23.09.2021 року на базі платформи Teams відбулося засідання студентської проблемної групи "Психологічний тренінг в роботі психолога".

Тема: Психологічний тренінг як метод практичної психології.

У заході брали участь студенти спеціальності 053 "Психологія". Обговорювалися питання специфіки тренінгової роботи, переваг групової форми роботи та групових норм. Студенти демострували високу зацікавленість та активність під час дискусії.

Зміст роботи групи орієнтований на оволодіння практичними навичками використання тренінгових технологій в роботі психолога.Gurtok Larysa 23092021 1

Керівник: Ільницька Лариса Анатоліївна, старший викладач кафедри теорії та методики практичної психології.

У зв’язку з посиленням обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, захід «Ярмарок професій» буде проведено в режимі онлайн.

З 23 вересня 2021 року у зв'язку з введенням в Одесі «жовтої» зони епідемічної небезпеки по COVID-19 на території міста введено карантинні обмеження

На тих одеситів, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 або отримали першу дозу вакцини, дані обмеження при відвідуванні закладів та заходів не поширюються.

Внутрішній сертифікат у цифровому вигляді можна згенерувати в мобільному додатку «Дія».

Одесити можуть пройти вакцинацію у вихідні дні в будь-якому з центрів масової вакцинації.

Центри масової вакцинації від COVID-19 в Одесі в найближчі вихідні працюватимуть два дні - у суботу та неділю, з 9:00 до 18:00 за адресами:

- пров. Семафорний, 4, ТЦ Fontan Sky;
- вул. Семена Палія, 125-Б, ТЦ DEPOt, 2-й поверх;
- вул. Толбухіна, 135, ТЦ «Мегадом» (корпус «Космос», 3-й поверх);
- парк Горького, вхід з боку вулиці Героїв Крут (вул.Терешкової);
- вул. Житомирська, 2, ЦПМСД №10;
- Фонтанська дорога, 30/32, ЦПМСД №3;
- вул. Болгарська, 38, КДЦ МКЛ №1;
- вул. Левітана, 62, КДЦ №20;
- пл. Дерев'янка, 1, видавництво «Чорномор'я»;
- Міжнародний аеропорт «Одеса».

Вакцинація проводиться безкоштовно, при собі потрібно мати паспорт, ІПН і мобільний телефон. При ревакцинації слід взяти закордонний паспорт для заповнення міжнародного свідоцтва про вакцинацію.

Для вакцинації і ревакцинації доступні вакцини Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac - всі вони схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Також можна зателефонувати своєму сімейному лікареві і зробити щеплення, звернувшись до кабінету щеплення  при будь-якому Центрі первинної медико-санітарної допомоги Одеси. Щоб уникнути черг, на щеплення можна записатися онлайн через систему  Helsi.

Наразі в наявності є Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac.

Також у будні дні продовжують працювати кабінети вакцинації від COVID-19 у всіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги Одеси. 

Перелік стаціонарних пунктів вакцинації від COVID-19 в Одесі (в будні дні в робочий час ЦПМСД):

ЦПМСД №2: вул. Маршала Говорова, 26. Тел. (063) 322 95 53.

ЦПМСД №3.

Адреси:
- Фонтанська дор., 30/32. Тел. (048) 788 97 04.
- Фонтанська дор., 110. Тел. (048) 700 06 73.
- вул. Ільфа і Петрова, 63/1. Тел. (048) 700 04 78.
- вул Ушакова, 9. Тел. (048) 700 06 85.
- вул. Юхима Геллера, 43. Тел. (073) 268 39 53.
- вул. Левітана, 62. Тел. (048) 700 06 43.
- Люстдорфська дор., 170. Тел. (048) 700 06 47.

ЦПМСД №4: тел. (048) 705 87 19, (048) 705 87 20, (048) 765 10 65.

Адреси:
- вул. Академіка Філатова, 7а;
- вул. Левітана, 62 (працюватиме після 25 серпня).

ЦПМСД №5: вул. Академіка Заболотного, 59/1. Тел. (048) 750 50 81, (048) 700 24 01, (048) 788 79 25.

ЦПМСД №7: тел. (048) 793 53 01, (048) 793 55 01, (093) 462 03 16. Адреси:
- вул. Отамана Чепіги, 54;
- вул. Академіка Воробйова, 5;
- Балтська дор., 40;
- Хаджибейська дор., 32 (час роботи уточнювати по телефону).

ЦПМСД №10: тел. (048) 740 71 43.

Адреси:
- вул. Житомирська, 2;
- вул. Болгарська, 38.

ЦПМСД №12: вул. Пастера, 56. Тел. (048) 705 34 28.

ЦПМСД №14: вул. Торгова, 29/31. Тел. (048) 726 55 10, (098) 632 28 33.

ЦПМСД №16: вул. Івана та Юрія Лип, 1. Тел. (048) 740-73-55, (048) 740 73 60.

ЦПМСД №18: вул. Героїв оборони Одеси, 52. Тел. (048) 755 03 60, (048) 755 03 57.

ЦПМСД №28: вул. Давида Ойстраха, 7. Тел. (048) 750 42 35.

Центри масової вакцинації, що працюють у будні дні:
- пл. Дерев'янка, 1, видавництво «Чорномор'я» - з 9:00 до 18:00;
- Міжнародний аеропорт «Одеса» - з 9:00 до 17:00.

З 20 по 22 вересня 2021 року в Університеті Ушинського відбувся семінар «Системна супервізія у сфері освіти», який  провела Elisabeth Alder, тренер, супервізор  та системний коуч.

Викладачі кафедри теорії та методики практичної психології Ірина Пивоварчик та Катерина Коваль, викладачі кафедри загальної та диференціальної психології Ірина Бринза, Тетяна Ульянова, Оксана Оріщенко були залучені до навчання та вправляння в практиці системної супервізії та коучингу в освітніх організаціях.

Ivleeva Pyvovarchyk

20 вересня для магістрантів та аспірантів випала чудова нагода познайомитися з сучасним та дуже затребуваним методом Системної Супервізії. До Університету Ушинського завітала визнана тренерка, супервізорка та системний коуч Елізабет Алдер. Вона з радістю розповіла про важливість даного методу для сучасного суспільства, а також про перспективи його використання. 

Зацікавленість методом була відчутта завдяки різноманітним питанням що стосувалися як змісту методу Системної Супервізії, так і передумов для його опанування.

Сподіваємося ця зустріч стане відправною точкою для майбутньої освітної програми з Системної Супервізії та Коучингу.

Student 1Student 2

Student 3

Наші першокурсники, майбутні психологи, активно долучаються до освітнього процесу. Старший викладач Коваль Катерина Ігорівна в межах дисципліни Вступ до спеціальності впроваджує елементи тренінгової роботи та тимбілдингу.

Prakt zanyattya Koval 16092021

Сподіваємося тільки на нарощювання обертів у осягенні психологічних знань.

16 вересня кандидат психологічних наук Касьянова Олена Юріївна провела відкрите лекційне заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня, що навчаються за спеціальністю 053 Психологія. Лекція була присвячена  темі: «Особливості проведення психофізіологічних досліджень з використанням поліграфу». Структура лекції передбачала розгляд основних психофізіологічних показників та іх параметрів, що визначають більшість сучасних поліграфів. Також були розглянуті питання відносно основних юридичних аспектів поліграфних досліджень в Україні та світі.

Vidkryte zanyattya Kasyanova 16092021 3

Шукаємо таланти серед першокурсників!
Маємо для них бонуси 

Про все розкажемо в понеділок 20.09 в 109 ауд.

Чекаємо на Вас об 11.00