Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   


11 січня 1842 року народився так званий батько світової психології як науки Вільям Джеймс – класичний представник американської філософії і психології, засновник прагматизму і функціоналізму. І хоча в одній з праць автор називає себе нездарою, а психологію - неіснуючою наукою, але Вільям Джеймс - єдиний психолог, який двічі ставав президентом Американської психологічної асоціації - в 1894 і в 1904 роках за чималі заслуги….


Вільям Джеймс, розробляючи проблему особистості, замислюється над формулою успішного житття людини. Це веде його до поєднання в людині трьох важливих потреб: турбота про особистісне, соціальне та духовне Я.

Формула успіху за науковцем це успіх поділений на домагання. Отже: якщо у вас немає тітки, то вам її не втратити. Або відмова від домагань веде до полегшення. Тобто, шлях до самоповаги і саморозвитку йде через самоусвідомлення своїх реальних творчих можливостей.

Істина за Джеймсом – це те, що несе людині розвиток. Будь-яке явище виміряється його користю. Джеймса цитували такі відомі психологи, як В.Вундт, З.Фрейд, А.Адлер, К.Юнг і багато інших, що починали своє зацікавлення психологією з таких робіт науковця, як «Наукові основи психології» (1890), «Бесіди з вчителем про психологію», «Прагматизм» та інші. Його ідеї в межах проблеми ідентичності поклали початок розробці гендерних аспектів психології, самоідентичності та інших аспектів.

Широке поширення отримала висунута в 1884 роцы теорія емоцій Джеймса. коли емоційне переживання вважається сукупністю відчуттів, які сталися внаслідок фізіологічних змін в організмі.
 james5