Психологічна освіта в Університеті Ушинського

Facebook Instagram Youtube   

16 лютого 1822 року народився Сер Френсіс Гальтон - англійський психолог і антрополог, один з зосновників диференціальної психології.

Він збагатив психологію розробками щодо біологічних аспектів еволюції розвитку людини та тварин.

Його кумиром був І. Ньютон, а сам Френсіс цікавився наукою євгенікою. В межах цієї галузі він створює розробки теорії для покращення якості людської раси.

Науковця приваблювало безліч проблем з різних галузей та наук: географія, антропологія, статистика, психометрія, генетика, селекція та т. п. З молоду Френсіс розробляє методику складових портретів, дактилоскопію, метод асоціацій, гальтоновський свисток, тести та опитувальники, арифметику запахів.

Вперше в кінці 19 століття Сер Френсіс почав використовувати статистику для факторного та кореляційного аналізу при вивченні спадковості. Його учнями були Карл Пірсон та Реймонд Кетел. В нього було багато цікавих ідей для вивчення інтелекту через сенсорні функції людини.

Один з відомих експериментів полягав в тому, що пропонувалося респондентам йти пішки десь пів кілометру і запам’ятовувати ті асоціації, які виникали протягом прогулянки. Автор прийшов до висновку, що 40% асоціацій пов’язані з дитинством. Про це і інше його відомі роботи «Спадковий геній» та «Арифметика запахів».

Сер Френсіс Гальтон був впевнений, що геніальність має спадковий характер і сам зі своїми родичами підтвердив свою гіпотезу: з дитинства виявляв обдарованість і його двоюрідний брат Ч. Дарвін, який теж був відомим науковцем.